Czas wakacji kojarzy się ze słońcem, piękną pogodą, wspaniałymi chwilami, które zostają z nami na dłużej. Jest to również czas, kiedy nie należy zapominać o prawidłowym nawadnianiu organizmu!
Co najlepiej gasi pragnienie w takie upalne dni jak teraz? My stawiamy na mrożoną herbatę konopną !
Herbata konopna, czyli co?
Herbata konopna to mieszanina suszonych liści i kwiatów konopi siewnej (Cannabis sativa L). W odróżnieniu do innej herbaty konopnej zwanej „pot tea” lub „weed tea”, która zawiera psychoaktywne składniki, takie jak tetrahydrokanabinol (THC), ta nie posiada żadnych właściwości psychoaktywnych, jest wolna od THC i można ją stosować jak każdą inną herbatkę ziołową.
Herbata z konopi ma bardzo charakterystyczny smak i wyraźny zapach. Bogaty trawiasty aromat z lekko ziemisto -bagienną nutą zadowoli kubki smakowe koneserów tego trunku. Taka herbata posiada również wszechstronne właściwości zdrowotne.
Dlaczego warto pić herbatę konopną?
Picie naparów z konopi siewnej bez wątpienia wpływa na poprawę trawienia i przyspiesza przemianę materii, dlatego jest polecana osobom, które próbują zrzucić zbędne kilogramy, z drugiej strony może również stymulować apetyt. Pozbawiona kalorii i koffeiny pozytywnie wpływa na obniżanie ciśnienia krwi, chroni przed chorobami, a dzięki obecności przeciwutleniaczy wpływa na zdrowszy wygląd cery i skóry, sprawia, że staje się gładsza i jędrniejsza, tym samym przeciwdziałając oznakom starzenia. Działa także przeciwzapalnie, dzięki czemu ekstrakt z herbaty konopnej jest bardzo pomocny przy leczeniu trądziku.
Herbata konopna ma właściwości detoksykacyjne, wpływa pozytywnie na poprawę ogólnego samopoczucia i wzrost energii. Z drugiej strony ma działania rozluźniające i kojące, dzięki czemu przykładowo ułatwia zasypianie. Wpływa łagodząco na bóle brzucha, jak również może przynieść ulgę podczas bólu menstrualnego. Idealnie sprawdzi się w upalny dzień, bowiem zdecydowanie lepiej gasi pragnienie niż woda i jakikolwiek inny napój gazowany.
Jak przygotować mrożoną herbatę konopną?
Ze względu na bardzo bogaty i intensywny aromat, do przyrządzenia naparu z konopi wystarczą zaledwie 3 lub 4 łyżki suszu na litr wody. Oczywiście, im więcej użyjesz, tym smak będzie silniejszy. Przygotowując herbatę konopną użyj gorącej, ale nie wrzącej wody i pozostaw na około 10/15 minut do zaparzenia, a następnie odcedź.
Pozostaw napar do schłodzenia, na co najmniej 1-2 godziny, najlepiej przyrządzić go już dzień wcześniej, aby bez zbędnego czekania przejść do kolejnego etapu. Następnie dodaj ulubione owoce, zioła czy nawet warzywa. Już kilka plasterków cytryny czy parę listków mięty potrafi nadać całkowicie nowy aromat. Najlepsze efekty smakowe uzyskasz, zostawiając tak przygotowany napój całą noc w lodówce, w tym czasie nabierze kompletnie nowego wymiaru.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat konopi i jej właściwości,
a przy tym poznać metody na przygotowanie własnych ekstrakcji konopnych oraz poznać tajniki kuchni konopnej?
Sprawdź koniecznie książkę Konopne ABC.

Odkryj terapeutyczne właściwości konopi
i wprowadź konopie do swojego życia z książką
„Konopne ABC- gdzie teoria łączy się z praktyką”
Jeśli chcesz urozmaicić smak konopi siewnej,
wypróbuj specjalnie przygotowanych przepisów na mrożoną herbatę,
nadając jej nowy smak i aromat.
Tak niewiele trzeba, żeby cieszyć się świetnym smakiem konopnej herbaty bez żadnych chemicznych składników, sztucznych barwników czy cukru. Cały proces jest bardzo łatwy, choć wymaga odrobiny czasu i cierpliwości, to naprawdę warto.
Poznaj nasze ulubione przepisy na konopną iced tea.
Ogórek, Cytryna, Mięta
Składniki:
ogórek
pół cytryny
świeże liście mięty
To niesamowicie orzeźwiająca mieszanka, w dodatku alkalizująca i można ja przyrządzić na dwa sposoby. Ogórka można zblendować albo pokroić na plastry. Z kolei, aby uniknąć gorzkiego posmaku obierz i pokrój cytrynę . Podrzyj w palcach liście mięty, aby uwolnić jej smak. Umieść wszystkie składniki najlepiej w zamykanym pojemniku i zalej zimnym naparem z konopi. Pozostaw mieszaninę na noc w lodówce i ciesz się orzeźwiającym smakiem następnego dnia.

Składniki:
1 litr herbaty z konopi
garść jeżyn
pół cytryny
świeże liście mięty
Do dzbanka wsyp jeżyny i rozgnieć je za pomocą łyżki bądź blendera, tak żeby uwolniły sok. Obierz skórkę z cytryny, aby uniknąć goryczy i pokrój w plastry. Następnie, weź liście mięty i delikatnie podrzyj. Do tak przygotowanej mieszanki, wrzuć kilka kostek lodu i zalej zimnym naparem z konopi. Napój można pić od razu, jednak najlepsze efekty uzyskasz zostawiając napar na godzinę lub dwie w lodówce.
Składniki:
1 litr herbaty z konopi
1 grejpfrut
koperek
Jeśli masz ochotę na całkowicie inny smak mrożonej herbaty, wypróbuj napoju aromatyzowanego koperkiem i grejpfrutem. Aby uniknąć małych pływających kawałków owoców napełnij dzbanek zimnym naparem z konopi i dopiero wtedy zanurz w nim grejpfruta. Wcześniej jednak obierz go ze skóry i pokrój w pionowe plastry. Dodaj koperek z umiarem, bowiem jest on bardzo wyraźny w smaku. Odstaw na około cztery godziny do lodówki, następnie dodaj lód i popijaj ze smakiem.
Składniki:
1litr wody
garść liści konopi
3 laski rabarbaru
2 łyżki nasion chia
Caliterpenes 1 kropla / u nas LAVENDER
Słodzik/ cukier do smaku
Umyty rabarbar pokrój na małe kawałeczki i zagotuj razem z liśćmi konopi. Kiedy wywar uzyska różowy kolor, odstaw całość do ostygnięcia. Do zimnego naparu dodaj nasiona chia i kroplę terpenów Caliterpenes.

- Rozmaryn, Gruszka, Limonka
Składniki:
1 litr herbaty z konopi
2 gałązki rozmarynu
gruszka
kilka plastrów limonki
Gruszkę pokrój na cienkie plastry, żeby mogła szybciej uwolnić swój smak, podobnie postępuj z limonką, wcześniej ją obierając. Dodaj tylko jedną lub dwie gałązki rozmarynu, gdyż może zdominować smak napoju. Następnie zalej zimnym naparem z konopi i zostaw w temperaturze pokojowej na co najmniej godzinę, aby uzyskać lepszy rezultat, wstaw do lodówki na około cztery godziny.
A jakie są Wasze ulubione smaki
i sposoby na letnie orzeźwienie?
podzielcie się swoimi przepisami