Bogactwo i wyjątkowość właściwości konopnych kosmetyków sprawia, że sprawdzają się w codziennej pielęgnacji, można je stosować do wszystkich rodzajów skóry, mogą je stosować osoby ze skłonnościami do podrażnień, alergii jak i te cierpiące na atopowe zapalenie skóry, są dobre dla dzieci, cery dojrzałej jak i osób starszych.

Natychmiastowe działanie, szybka regeneracja i bezpieczeństwo składników sprawia, że olej konopny sprawdzi się w każdej sytuacji.

W zależności od problemów skórnych, z którymi się zmagamy do przygotowania własnej maści możemy użyć zimnotłoczonego oleju lub skorzystać z oleju CBD, który niejednokrotnie okazuję się, że ma silniejsze działanie przeciwbólowe jak i przeciwzapalne.

Jak dotąd przeciwbólowe działanie konopi jest najbardziej przebadane i sprawdzone. Liczne naukowe publikacje dowodzą, że idealnie sprawdza się jako środek przeciwbólowy, uśmierza i łagodzi bóle w organizmie. CBD, czyli kannabidiol okazuje się również skuteczny w bólu neuropatycznym, kojeniu bólu mięśni i bólu współtowarzyszącym szeregowi chorób i urazów. Ukojenie w konopiach mogą znaleźć osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane, którego objawem jest spastyczność i nadmierne napięcie mięśni. Preparaty zawierające w swoim składzie kannabinoidy redukują spastyczność, rozluźniają mięśnie i okazują się pomocne w walce z przewlekłym bólem. Ekstrakt z konopi zawarty w tych preparatach działa także regenerująco na skórę, ale przede wszystkim przeciwzapalnie. Łagodzi wszelkie stany zapalne, wyrównuje koloryt i suchość skóry poprzez nawilżenie i regenerację naskórka. Konopie wykazują również działanie przeciwpadaczkowe, redukują drgawki oraz częstotliwość pojawiania się napadów również u osób chorujących na padaczkę lekooporną.