Dobroczynne właściwości kosmetyków konopnych na skórę. 

 

Olej z nasion konopi ze względu na bogactwo składników jest doceniany i stosowany coraz powszechniej w przemyśle kosmetycznym. Występuje jako ważny komponent w kremach do skóry, balsamach do ciała, maściach przeciwbólowych, ale także znajdziemy go w szamponach, balsamach do ust czy kremach do opalania. Dużym atutem oleju konopnego są jego łatwa aplikacja. Dodatkowo w odróżnieniu od innych olejów kosmetycznych, bardzo łatwo się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Stosowanie oleju z pestek konopi sprawia, że skóra staje się nawilżona, odżywiona i jędrna.

Bogactwo i wyjątkowość właściwości konopnych kosmetyków sprawia, że sprawdzają się w codziennej pielęgnacji, można je stosować do wszystkich rodzajów skóry. Kosmetyki konopne mogą stosować osoby ze skłonnościami do podrażnień, alergii jak i te cierpiące na atopowe zapalenie skóry. Są dobre dla dzieci, cery dojrzałej jak i osób starszych. Natychmiastowe działanie, szybka regeneracja i bezpieczeństwo składników sprawia, że olej konopny sprawdzi się w każdej sytuacji.

Kosmetyki konopne nie tylko sprawdzają się do pielęgnacji ciała, ale również wykazują bardzo silne działanie przeciwbólowe. Istnieje wiele badań potwierdzających te właściwości. W sklepie można znaleźć konopne maśći przeciwbólowe zarówno chłodzące jak rozgrzewające, z różną zawartością CBD oraz pomocniczych roślinnych składników aktywnych.

Konopie dzięki zawartości witamin A oraz E wpływają na wygląd włosów, kosmetyki konopne sprawiają, że włosy stają się gładkie, lśniące i nabierają objętości.