Każde z ziół posiada inne właściwości i może być stosowane przy różnych przypadkach. Zioła bogate w liczne substancje chemiczne, flawonoidy czy olejki eteryczne działają pobudzająco lub relaksująco i uspokajająco.

Duża część ziół posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, antyseptyczne dzięki czemu nie tylko mogą wpływać na hamowanie procesów zapalnych. Dzięki obecności olejków eterycznych pobudzają zmysły, wpływają pozytywnie na nastrój, psychiczne lub fizyczne samopoczucie.

HERBA SFERO to projekt zielarski poświęcony naturopatii i ziołowym eksperymentom.

W ziołowym zakątku pachnącym pięknymi aromatami wśród natury powstają ziołowo- konopne stemple do masażu, świece do masażu, mieszanki ziołowe. Mieszanki zapachowe Herba Sfero opracowane według specjalnej receptury nawiązują do czterech żywiołów składających się na świat: ZIEMIA, WODA, OGIEŃ, POWIETRZE.

Inspirując się pięknem natury i tym co nas otacza Paulina tworzy naturalne produkty, które przynoszą ukojenia dla ciała i duszy. Dobór odpowiednich składników pochodzących ze sprawdzonej i zaprzyjaźnionej hurtowni zielarskiej daje pewność, że surowiec zielarski jest wysokiej jakości i  ma bogaty skład wewnętrzny.

Produkty Herba Sfero, to również bogactwo aromatów i zapachów.

Zastanawiasz się gdzie znaleźć Palo Santo? Znajdziesz je tutaj! Święte drzewo z Peru oczyszcza atmosferę, podnosi ładunek energetyczny, a jego zapach przynosi ukojenie i zrelaksowanie. Jest idealne do aromatyzowania powietrza i idealnie pozwoli się zrelaksować. Produkty Herba Sfero to również kadzidła. Konopne kadzidełka w formie stożków podobnie jak Palo Santo oczyszcza atmosferę. Konopie znane są również z właściwości przeciwzapalnych, antywirusowych i przeciwbakteryjnych. Konopne kadzidełka idealne do porannego rytuału, praktykowania jogi i wieczornej medytacji przynoszą spokój i poprawę nastroju.

Produkty Herba Sfero są wynikiem połączenia pasji do roślin, właściwości terapeutycznych oraz chęci dzielenia się tym, co dobre.