Czym są terpeny? Są to olejki eteryczne występujące w świecie roślin, to bardzo aromatyczne związki odpowiadające za zapach rośliny. Olejki eteryczne stosowane w aromaterapii mogą wspomóc proces leczenia, wpłynąć na sferę psychiczną i emocjonalną, czyli na poprawę nastroju i samopoczucia. Wśród najczęstszych terpenów konopi można wymienić: Pinen, Limonen, Mircen, Kariofilen, Linalol.

Są to olejki, które mają wyjątkowe właściwości terapeutyczne, mogą nawet wpłynąć na działanie kannabinoidów, zwiększając ich moc i siłę oddziaływania.

Jakie są najlepsze terpeny? My zdecydowanie polecamy CALITERPENES

Wśród terpenów CALITERPENES znajdziemy organiczne terpeny pochodzenia naturalnego, ekstrahowane i opracowywane bez rozpuszczalników i metali ciężkich. Terpeny swoją jakość zawdzięczają najwyższej jakości surowcom, z których pochodzą. Uprawiane są bez pestycydów lub zanieczyszczeń, ani GMO. Terpeny Cali Terpenes nie zawierają żadnych dodatków ani kannabinoidów.

Podobnie jak inne olejki eteryczne terpeny konopne mogą służyć do aromaterapii, inhalowania, kąpieli, jak również dodawane do żywności, nadając potrawom zupełnie inny konopny wymiar i konopny smak.